„Jsme dva, dva na všechno, na lásku, život, na boj i bolest, na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, na život a na smrt – DVA!“
Karel Čapek
Lukáš: Zapeklitá stezka osudu, na které se nacházím, mě přinutila vzdálit se od materialismu, sociálních interakcí a stavění „zlaté klícky“. Pomyšlení na spokojený život jsem časem přestal spojovat s penězi a sociálním postavením. Možná jsem to tak chtěl. Odjakživa říkám, že „Všechno zlý je k něčemu dobrý“.
Našel jsem pravou lásku, spřízněnou duší, která při mně stála ve chvílích, kdy utíkali všichni ostatní… Čas už pro nás nic neznamená.
Řekněme, že jsem měl hodně času studovat. Původně technické vzdělání bylo doplněno řeckou filosofii, léčivými bylinami, harmonizací čaker nebo čínskou medicínou. Samozřejmě to obnášelo otevřít mysl, vystoupit z komfortní zóny, naučit se ignorovat předsudky a spoléhat se pouze na vlastní zkušenost. Po vyzkoušení prvních praktik jsem byl šokován, co všechno musí jeden zažít, aby se probral.
Co mě přivedlo k tomuto projektu? De facto jsem přišel o všechny záliby, které zahrnují aktivní pohyb, obzvlášť pomyšlení na trouchnivějící motocykl v kůlně je dodnes emotivní. Chronické bolesti, které běžně nastupují až ve stáří, mi již pár let přísně vymezují hranice. A tak jsem se postupně začal věnovat jiným věcem.
Snad zákon přitažlivosti mě přivedl k begleri. Díky zálibě v balisongu mě rychle oslovilo. První exemplář ze zablácených tkaniček a kuliček zmačkaných z alobalu vznikl narychlo, jen abych se na něčem naučil motat „opičí pěst“. A zanedlouho už byla práce s paracordem denním chlebem.
Soňa: Po prozkoumání ekonomického odvětví, mě osud zavál do školství, konkrétně do mateřské školy, kde působím jako učitelka. Ač se to může zdát na míle vzdálené, ve skutečnosti se mi zkušenosti z managementu velmi hodí při práci s malými dětmi. Když dokážete argumenty přesvědčit tříleté dítě, aby si do třiceti stupňů nebralo pod kalhoty punčocháče… co je proti tomu obchodní argumentace…
Pokud zrovna nevymýšlím nové aktivity do školky, tak ráda čtu a hraju na hudební nástroje. Od malička hraju na flétnu, pedagogická fakulta mě obohatila o klavír a momentálně vybrnkávám první akordy na kytaru. Mimo tyto běžné nástroje vlastním i bambusovou flétnu Dizi a zázrak jménem Xaphoon.
Begleri objevila má spřízněná duše zrovna v době nervů před státnicemi, a tak moje začátky byly něco ve stylu prosebného namotávání dvou kuliček na prst při pročítání nekonečného štosu papírů…
V begleri jsem našla krásu bezmyšlenkové relaxace. Především se mi líbí klasické zdobené begleri, se kterým se sice nedá dělat tolik triků, ale dá se využít také na meditaci, zvláště pokud jsou v begleri zakomponované drahé kameny.
Do našeho projektu přináším vhled učitelky na rozvoj jemné motoriky a zároveň jakousi obchodně-technickou podporu stránek.
Jsem ta, na které se testují začáteční triky s begleri, neboli pokud se to naučím já, tak kdokoli 🙂 Společně tak „vychytáváme“ nejrůznější tipy na co nejjednodušší naučení jednotlivých pohybů.
Jak jsme se začali zajímat o begleri, přirozeně se dostalo do povědomí našeho okolí. Spolu jsme se shodli na vizi – propojit begleri a filosofii.
Po zjištění, že begleri v Česku není zdaleka tak populární, jak by zasloužilo, jsme se rozhodli dohledat patřičné informace, přinést je v češtině a snad vystihnout poselství, které je v nich obsaženo.
Nabízíme proto informace o begleri, zázemí pro českou begleri komunitu, návody na vytvoření begleri a také možnost zakoupení našich vlastních kousků, které se pro Vás snažíme stále zdokonalovat. Mimo begleri u nás můžete najít také náramky a jiné výrobky z paracordu.
Tam, kde někdo vidí jen cvičení jemné motoriky, my vidíme způsob, jak propojit ezoteriku a materialismus, světlo a tmu, jin a jang. Pokud je smyslem lidského bytí dbát na dodržení rovnováhy, tenhle projekt považujeme za smysluplný.